środa, 5 czerwca 2013

28.

Anoreksja. Nieprawdopodobne historie

Bliźniaczki anorektyczki.
Dwie bliźniaczki ze Stanów Zjednoczonych do anoreksji doprowadziła chora rywalizacja. Dziewczyny konkurowały ze sobą tak bardzo, że konsekwencją tego stała się choroba. Wiele czasu spędziły w szpitalu. Zrozpaczeni rodzice walczyli o życie swoich córek, jednak przegrali z chorobą.
Siostry Michaela i Samantha Kendall zmarły w młodym wieku. Ciało Michaeli zostało wyniszczone przez chorobę w 1994r. Jej siostra natomiast popełniła samobójstwo 3 lata później.
Nie był to jednak jedyny w historii przypadek bliźniaków chorujących na tą straszną chorobę.
Męski model, który zmarł na anoreksję.
Czy wiecie, że męski model Jeremy Gillitzer przez większą część swojego dorosłego życia zmagał się z anoreksją? Wielu podziwiało jego atrakcyjny wygląd, nie wiedząc, że boryka się on z chorobą. Kiedy zmarł w 2010r miał 38 lat, a ważył niespełna 30kg.
Anorektyczna mama.
To, że małe dziewczynki przebierają się w ubrania swoich mam nikogo nie dziwi. Wyobraźcie sobie jednak mamę 7 letniej dziewczynki, która podbiera ciuchy córce. Stojące obok siebie Maisy i Rebecca Jones wyglądały jak siostry! Przez wyniszczającą chorobę dorosła kobieta bez problemu zakłada na siebie ubrania przeznaczone dla 7-8 letnich dziewczynek. Młoda matka ważąca mniej niż córka, mimo tego, że jest wyższa. Lekarze stale ostrzegali ją, że niedobór składników odżywczych może ją zabić.
12-godzinne spacery, ku kościstej sylwetce.
26 letnią Lauren Bailey wpędziły w stan krytyczny między innymi jej mordercze treningi. Dziewczyna ćwiczyła po 12 godzin dziennie do tego skrzętnie ukrywając swoją kościstą sylwetkę. Przez długi czas wyglądając zdrowo, nie wzbudzała podejrzeń otoczenia. 10 letnia choroba doprowadziła ją do strasznego stanu. Przez 18 miesięcy była hospitalizowana, aby przezwyciężyć anoreksję.
Radykalna walka z chorobą.
Dolly Jenkinson jest matką anorektyczki, która szczerze przyznaje, że nie wie, kiedy zaczęły się problemy jej córki Ruth z odżywianiem. Wiadome jest jednak, że choroba o mało jej nie zabiła. Matka walczyła o życie swojej córki bardzo mocno, nawet, gdy nie pomagały terapie, wizyty u lekarzy i hospitalizacja. Wtedy podjęła bardzo radykalne kroki, aby wyciągnąć córkę z sideł anoreksji. Zawarła z nią umowę, która polegać miała na zabieraniu mamie kilogramów. Dolly borykała się z nadwagą, więc przeszła na dietę odchudzająca. Warunkiem utraty wagi było przytycie córki. Jak dotąd udało się przytyć Ruth 2 rozmiary, natomiast Dolly zgubić 3. Obie są na dobrej drodze do naprawdę pięknej i przede wszystkim zdrowej sylwetki.
Pregorexia.
Matka, która niedawno cierpiała na pregorexię, czyli zaburzenia odżywiania w ciąży. Podczas, gdy większość ciężarnych stara się jeść zdrowo i najczęściej też je dużo Maggie Baumann była przerażona tym, że jej brzuch rośnie.
Kobieta walczyła z chorobą w czasie ciąży. Przerażała ją jednak wizja przytycia. Skrzętnie ukrywała to, że jest w ciąży. Niektórzy w jej otoczeniu nie wiedzieli o tym do końca…
Anoreksja o mało nie zabiła jej drugiego dziecka. Przytyła bardzo mało, do tego intensywnie ćwiczyła. Bieganie, jazda na rowerze, siatkówka… W momencie, kiedy większość Pań z brzuszkiem pozwala sobie ledwie na spacer, czy zakupy. Choć o mało nie poroniła nie chciała słyszeć o zwiększeniu licby kalorii. Opamiętała się dopiero po ataku intensywnego bólu w klatce piersiowej. Teraz cieszy się życiem i jest dumna ze swoich dwóch, zdrowych córek.
Suknia ślubna pomogła jej pokonać chorobę.
Narzeczony Puncher Kate znalazł świetny sposób na pomoc w wyjściu z choroby jego przyszłej żony. Kupił jej przepiękną suknię ślubną, jednak o dwa rozmiary za dużą. Powiedział, że aby ślub się odbył ona koniecznie musi do niej przytyć, aby wyglądać jak księżniczka.
30-letni strażak Berry postawił narzeczonej ultimatum : albo przytyje albo ślubu nie będzie. Może niekonwencjonalny sposób, w wielu przypadkach nawet powiedzielibyśmy, że to nie fair, jednak dla tego przypadku był to strzał w dziesiątkę!
Tym razem anoreksję pokonała miłość! Dziewczyna zaczęła jeść trzy posiłki dziennie. Krok po kroku przybierała kolejne kilogramy. W efekcie końcowym suknia okazała się nawet nieco za mała! Młoda para niedługo po ślubie oczekiwała na córeczkę, która urodziła się zdrowa.
Śmierelne koło nad siostrami z Urugwaju.
Siostry zmarły w odstępie 6 miesięcy. Luisel Ramos zmarła z powodu niewydolności mięśnia sercowego. Niedługo przed wspólnych występem na wybiegu z siostrą. Jej siostra Eliana Ramos została pół roku po śmierci Luisel znaleziona w domu ich dziadków w Montevideo. Jako przyczynę śmierci również podano niewydolność mięśnia sercowego, którą przypisuje się niedożywieniu.

źródło: http://www.gazeta-student.pl/student-czy-studentka/anoreksja-nieprawdopodobne-historie#.Ua80Qtg2DPI

2 komentarze:

  1. Moja historia: http://sad-feather.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. To musi być straszne, jak obie bliźniaczki cierpią na anoreksję. Zazwyczaj szuka się wsparcia w rodzinie, w najbliższym rodzeństwie, a jeśli obie siostry są chore, to ciężko będzie je przekonać że mają problem.

    OdpowiedzUsuń